UYSALLAR PANSİYON

Gökçeada’nın muazzam taşlarıyla örülü, sırların hatırlandığı, birçok uygarlığın tarihine kucak açmış  bir Gökçeada konaklama yeriyle  daha karşı karşıyayız. Karşılama zaten ötesi yok denecek kadar mükemmel bir manzara… Doğal yapısıyla Gökçeada’nın ruhuna derinden bir dokunuş sergileyen “Uysallar Pansiyon Yeni Bademli köyünde kurulmuş eşsiz lezzetleriyle bir restoran bir pansiyon işletmeleri mevcuttur. Bu pansiyonun bahçesi kocaman ve her köşesine adanın endemik çiçeklerinden serpiştirilmiş, eski kağnı tekerleklerinden dekore edilmiş, örülmüş sepetler ağaçlara vb. yerlerden aşağıya sarkıtılmış, yapay hayvan figürlerinden ve gazellerden fırlamış testilerle süslenmiş olan yer tam bir vurgun yerini anımsatıyor. Âşık olduğunuz ve ayrılamadığınız bir mekân. Yemek yemek burada bambaşka bir duygu yaşatıyor insana.

Uysallar Pansiyon Girişi

Burası yine burada bulunan birçok pansiyon gibi Kaleköy ve Yıldız Koyu’na yakın olması sebebiyle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oluyor. Yeni Bademli Köyü’nden başka bir mimari yapıya sahip olan otel büyük ve ferah odalarıyla, şömineleriyle dikkat çekiyor. Tercih edilen odaların içerisinde; televizyon, mutfak eşyaları, banyodan sonra unutmuş olabilirsiniz diye saç kurutma makinası, yiyecekleriniz için mini buzdolabı ve kablosuz internet ağının yanında dediğim gibi oturma odalarında bulunan koltuk ve şömine dizaynı takdire şayan.

Ağaçların  arasından gelen misafirlerine göz kırpan uysallar pansiyonunda genel olarak bir tane suit apart, 3 tane bir artı bir olan apartlar, bir tane de 2 +1 apart bulunmakta ve bu odaları sizlere yaz kış fark etmez dört mevsim hizmete açmaktadır.

Uysallar Pansiyon Oda İçi

Kahvaltısındaki kullandıkları ve size hazırladıkları o kadar şeyi yazmaya kalksak… Diyelim ki sizlere her şeyi biz değil keşfederek deneme yanılma yoluyla öğrenin Gökçeada pansiyonları arasında yeni bademlide bir çok konaklama hizmeti verilmektedir. Uysallar pansiyon ise hem kendi davetlilerine hem de dışarıya yemek servis yapmaktadır. Lezzetinin sırrı adada bulunan kekikten kaynaklanıyor bilakis et yemeklerinde kullanılan et yemeklerini, adanın deniz mahsullerinin tüm çeşitlerini bulabileceğiniz bu mekânda sırf damak zevkiniz için bile kalınır. Çünkü ustaların ellerine sağlık deniz ürünü dediğinde akla gelen en önemli yerlerin başında gelir. Karidesten uskumrusuna kadar her türlü yemek hizmeti vermektedir. Sabahları verilen ada reçelleri de yanında tuz biber…

            Bizden söylemesi şimdiden yerinizi ayırtın.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir