Seyir Defteri

Gökçeada’nın en can alıcı noktasında aradığınız ve keşfetmeye çıktığınız her alan sizlerin. Diğer yerler başkasınınsa buralar sizin. Dağ taş hava deniz kum lezzetli yemekler bin bir çeşit balıklar… İnsan ne bakmaya doyuyor ne yemeye ne denize giresi geliyor karadaki rahatlıktan ne de denizdeki keyiften olmak istiyor. Burada eğlenmeye, keşfetmeye, dinlenmeye zamanın yetmiyor. Hep daha başka zamanlar yaratmak istiyor insan ve devamlı yaklaşma-yaklaşma çatışması içinde kalıyor. Nasıl mı? Hangi seçeneği seçeceğine karar veremeyen sizler önce sakin olmalısınız ve her şeye zaman yetirebileceğinizi göstermelisiniz. Gökçeada’da bulunmanın keyfini Seyir Defteri pansiyonda konaklayarak iki katına çıkartıyorsunuz.

            Gökçeada pansiyonlarından olan Seyir Defteri’nde bir gününüzü nasıl geçirebilirsiniz sizlere anlatalım ki nelerden mahrum kalmamanız gerektiğine şahit olun.

*Öncelikle geceden hayretler içinde kalarak yattığınız alanların orijinalliği ve rahatlığı sizi öylesine büyüleyecek ki sabah uyandığınızda yaptığınız kahvaltı bu büyünün iki katına çıkmasına neden olacak.  Gökçeada’da tatil yaptım demeniz için öncelikle buraya uğramanız şart. O lezzetli yemeklerin yapıldığı alanın etrafına asılmış mekâna eğlenceli bir hava katan tabelalarla ruhunuzdaki enerji an itibariyle tavan yapmış olmakta.

*Daha sonra kahvelerinizi içmek için sizin için özel tasarlanmış harika minderlere oturup muhabbetinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Arkadaşlarınız ve ailenizle yapacağınız bu harika tatilde hemen karşınızda size göz kırpan deniz sularına girmeye ramak kala biraz minderlerde dinlenmek isteyebilirsiniz.

*Akşam olduğunda canlı balıklarınızı kendiniz tutabilir pişirebilir ve sevdiklerinize servis edebilirsiniz. Fotoğraflarında incelemelerde bulunarak ne demek istediğimi daha net anlayabilirsiniz.

*Akşam balık tuttunuz veya başka çeşitte sipariş verdiğiniz lezzetli ve bolca ada gerçeğini yansıtan yemeklerden yedikten sonra orada ateş yakarak etrafında sz çaldınız, şarkı söylediniz, horon teptiniz, halay çektiniz, Rum müzikleri eşliğinde yapılan dansları yaptınız ve bir güzel stres attınız. Dahası da anlatılmaz yaşanır diyerek sizin gelip görmeniz gereken yerleri anlatmıyorum.

Gökçeada pansiyonlarından olan Seyir Defteri pansiyonda 4 çingene arabası ve 3 bungalovdan oluşan konaklama alanları bulunmaktadır. Küçük bir tesis olabilir ama işlevi çok büyük. Bünyesinde 21 kişiyi barındırabilir. Mekân sahibinin günlük yakaladığı balıkları sabahtan sipariş vererek akşam yemeğinde servis olarak hazırlatabilirsiniz. Yanında da Gökçeada’nın eşsiz ot mezeleri eşlik edecektir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir